Wyspy Kanaryjskie znajdują się w tzw. Specjalnej Strefie Kanaryjskiej (wolnocłowej) i dzięki temu wiele produktów takich jak papierosy, alkohol, perfumy, benzyna czy ubrania można kupić taniej. Wielu turystów przybywających na wyspę korzysta z okazji i robi tutaj zakupy. Np. perfumy są tańsze o około 30% i jest w czym wybierać, ponieważ sklepów perfumeryjnych jest naprawdę dużo. Warto przyjechać, kiedy są przeceny (letnie od 1 lipca, zimowe od 6 stycznia).

Na zakupy warto wybrać się do centrów handlowych. W Safari w Las Americas znajduje się wybór eleganckich butików z markami takimi jak Armani, Hugo Boss, Bounty, Gucci, Rolex oraz bardzo popularne marki jak Zara, Spriengfield, Levi, Timbarland, Natura, Woman Secret, Stradivaldius. W centrum handlowym Plaza del Duque znajdują się sklepy Cartier, Mango, Escada i inne. Na północy wyspy mamy Centro Comercial la Laguna oraz hiszpańskie domy handlowe el Corte Ingles.

Warto odwiedzić także sklep z perłami Tenerife Pearl, jeden znajduje się na południu wyspy, niedaleko Adeje, drugi na północy, koło Candelarii. Zaletą tej wyspy jest dostępność świerzych owoców i warzyw przez cały rok. Polecam tutaj lokalne targi. Jest ich naprawdę sporo. Zdecydowanie największy znajduje się w stolicy, w Santa Cruz de Tenerife i nazywa się Mercado de Nuestra Señora de Africa, Można kupić tam wszystko co się wymarzy. Wybór jest niesamowity- świerze ryby, mięso, warzywa, owoce, kozie sery, miód, lokalne wina czy ciasta. Ale mniejsze lokalne ryneczki też są dobrze zaopatrzone, mają swoja niepowtarzalną atmosferę. Znajdują się między inymi w San Isidro (przy głównym rondzie), w Adeje (naprzeciwko Makro) czy w Las Chafiras.

Wyspy Kanaryjskie słyną także z rękodzieła artystycznego: haftów, wyrobów ceramicznych, biżuterii. Można je przeważnie nabyć w centros de artesania np. w Orotavie w “Casa de los balcones”

Centra handlowe:

  • http://www.ccsiammall.com/
  • http://psantiago6.com/
  • http://english.ccgransur.com/
  • www.ccmeridiano.com
  • http://plazadelduque.com/
  • http://www.ccsaneugenio.com/
  • http://www.tenerifepearl.com/modules.php?mod=portal&file=index
  • http://www.adeje.es/agromercado/el-agromercado-de-adeje/223-agromercado