Najbardziej kompletna i pełna uroku wycieczka objazdowa po Teneryfie. Podróż rozpoczyna się od wjazdu na teren Parku Narodowego z kierunku wybrzeża południowego wyspy Teneryfy, dojazd do najwyżej położonej z zamieszkiwanych miejscowości w Hiszpanii wioski Villaflor (1550m n.p.m.), wokół której znajdują się lasy sosnowe, mające olbrzymie znaczenie dla gospodarki wodnej Wysp Kanaryjskich. Z punktu widokowego będziemy mieli okazję podziwiać panoramę południowej części rolniczej.Następnie wizyta w Parku Narodowym “Las Canadas del Teide”. Spacer przy formacjach skalnych ”Los Roques de Garcia“.

Wyjazd z Parku Narodowego w kierunku północnego wybrzeża wyspy Teneryfy, przejazd przez dolinę Valle La Orotavy, z docelową wizytą w miejscowości Icod de Los Vinos, a tam zwiedzanie starówki miasta z możliwością podziwiania „Smoczego Drzewa” – słynnej na wyspie starej Draceny, degustacja win i trunków kanaryjskich.

Kolejną wizytą będzie najbardziej klimatyczne miasteczko nazywane Pompejami Teneryfy, stary port w Garachico, który został zniszczony w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706 a następnie odbudowany na naturalnej platformie powulkanicznej utworzonej w Atlantyku. Ponad godzina czasu wolnego z możliwością kąpieli w naturalnych basenach lawowych z wodą morską (w przypadku dobrej pogody), z przerwą na posiłek (nie wliczony w cenę wycieczki, opcjonalnie do wykupienia).

W drugiej części dnia przejazd i spacer po Masce, przepięknie położonej na zapleczu klifów Los Gigantes osadzie pirackiej, niegdyś żyjących w niej prawdziwych piratów Kanaryjskich – Piękny wąwóz, sad palmowy z palmami daktylowymi i usypane na wzgórzach tarasowe poletka wprowadzają przyjezdnych w wyjątkowy klimat.Powrót wzdłuż zachodniej części wybrzeża wyspy Teneryfy.
Wycieczka bez możliwości wjazdu kolejką Teleferico.

W sprawie cennika proszę skontaktować się telefonicznie (+34 611 344 624) lub mailowo (teneryfyczas@gmail.com).